Bize Ulaşmak İçin
Genel İngilizce

GENEL İNGİLİZCE


Avrupa Birliğine üye ülkelerde yabancı dil eğitimi “Avrupa Dil Portfolyosu” adı altında standart hale getirilmiştir.


Avrupa Dil Portfolyosu’na göre, Genel İngilizce Eğitimi 6 seviyeden oluşmaktadır: A1 (Elementary), A2 (Pre-Intermediate), B1 (Intermediate), B2 (Upper-Intermediate), C1 (Advanced) ve C2 (Proficiency). AEC Dil Okulları’da eğitime başlamak isteyen her öğrenciye yukarıda belirtilen seviyeleri belirlemek amacı ile yazılı ve sözlü olarak kapsamlı bir test uygulanır. Seviyesi belirlenen öğrenci veya öğrencilerin yaşı, statüsü, ne maksatla İngilizce öğrenmek istediği vb. durumları dikkate alarak ihtiyaç analizi yapar ve ihtiyaca uygun eğitim müfredatı oluşturulur.


Eğitimlerimiz 6 kişilik sınıflarda, 3 kurdan oluşmaktadır. Her bir kur süresi 2 aydır. Başlangıç (Elementary) seviyesinden, B1 (Intermediate) seviyesine kadar olan program 6 ayda tamamlanmaktadır.


AEC Dil Okulları’nda uygulanan eğitim programının sonunda;

 • Dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek birçok durumla başa çıkabilirsiniz.
 • İlgi alanınıza giren ya da günlük yaşamla ilgili (Örneğin aile, hobi, iş, yolculuk ve güncel olaylar gibi)konularda hazırlık yapmadan konuşabilirsiniz.
 • İş okul boş zaman vb. ortamlarda sürekli karşılaşılan bildik konulardaki net standart konuşmanın ana hatlarını anlayabilirsiniz.
 • Güncel olaylar ya da kişisel ilgi alanınıza giren konularla ilgili radyo televizyon programlarının çoğunu ana hatlarını yavaş ve net olduğunda anlayabilirsiniz.
 • Meslekle ilgili ya da günlük dilde en sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilirsiniz.
 • Kişisel mektuplarda belirtilen olay duygu ve dilekleri anlayabilirsiniz.
 • Deneyimlerinizi, hayallerinizi, isteklerinizi ve olayları betimlemek için çeşitli kalıpları yalın bir yoldan birbirine bağlayabilirsiniz.
 • Düşünce ve planlara ilişkin açıklamaları ve nedenleri kısaca sıralayabilirsiniz.
 • Bir öyküyü anlatabilirsiniz, bir kitap veya filmin konusunu aktarabilirsiniz ve izlenimlerinizi belirtebilirsiniz.
 • Bildik ya da ilgi alanınıza giren konularla bağlantılı bir metin yazabilirsiniz.
 • Deneyim ve izlenimlerinizi betimleyen kişisel mektuplar yazabilirsiniz.

AEC Dil Okulları; öğrencilerinin eğitimleri süresince konuşma ve dil becerilerini geliştirmeleri için uzman eğitim kadrosuyla birlikte kişiye farklı çözüm önerileri getirerek özel bir sistem uygular.


Bununla birlikte, Eğitimcilerimiz ve okul yönetimi, öğrencisinin gelişimini birebir takip eder. Öğrencide görülen bazı eksiklikler varsa eğitim esnasında yeni metotlar uygulayarak eğitimin sağlıklı bir biçimde tamamlamasını ve başarı oranının üst seviyeye ulaşmasını sağlar.

İletişim FormuMesajınız başarıyla gönderilmiştir.
Yetkililerimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.
AEC Dil Okulları 0212 663 66 67