Bize Ulaşmak İçin
Sınav Başvurusu için Tıklayınız.

Versant, yabancı dil seviyesini belirlemede mükemmel bir yöntem.


Konuşma ve yazılı dil seviyesini belirlemede öncü bir test olan VERSANT, adil, tutarlı ve etkili bir seçenek sağlamak üzere önde gelen şirketler, devlet temsilcileri ve akademik kurumlar tarafından geliştirilmiştir.

Versant, konuşulan dili tamamen otomatik olarak ölçmek için geliştirilen ilk testtir.

Türkiye’de, Versant sınavları sadece yetkili sınav merkezlerinde uygulanacaktır.


AEC Dil Okulları; Pearson Türkiye tarafından VERSANT sınav merkezi olarak yetkilendirilen ilk kurumdur.

Versant Test Teknolojisi: Versant otomatik test sisteminde, bilgisayar yolu ile edinilmiş konuşma tanıma tekniklerini ve veri toplamayı dil becerilerinin değerlendirilmesinde kullanmak üzere geliştirildi. Sistemde otomatik cevaplama yöntemleri, özel konuşma tanıyıcıları, konuşma analizleri, konuşma örneklerini dijital bir ortamda saklanması için databanklar ve internete bağlı rapor puanlama üreticileri bulunmaktadır. Versant İngilizce Testi, yıllarca süren konuşma tanıma, istatiksel modelleme, dil bilim ve test yapma teorileri hakkında yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.


Pearson: Versant testlerinin yaratıcısı olan Ordinate Corporation, Pearson Bilgi Teknolojileri Gurubu ile Ocak 2008’de birleşti. Versant testleri, konuşulan dili tamamen otomatik olarak ölçmek için geliştirilen ilk testtir.


Pearson’nın Prensipleri: Pearson, dil testlerinin gelişiminde, kullanılmasında ve uygulamasında en iyi araştırmaları kullanmaya kendini adamıştır. Her bir Pearson çalışanı, testin yayınlanması ve uygulanmasında en yüksek standartları elde etmek için mücadele verir. Pearson, Eğitimsel ve Psikolojik Test Etme Standartlarında ve Eğitimsel ölçümlerdeki Profesyonel Sorumluluklar Yasasında belirtilen kuralları takip eder. Eğitimsel ve Psikolojik Test Etme Standartlarının bir kopyası her çalışan için kaynak amaçlı mevcuttur.


Pearson’da Araştırma: Uluslararası uzmanlarla yapılan yakın İşbirliği ile Pearson, Versant Teknoloji için mevcut ürünlerin geçerliliği, güvenirliliği ve güncelliği için önemli verileri toplamakta ve yeni uygulamaların incelenmesinde süregelen araştırmaları yürütmektedir. Araştırma sonuçları uluslararası gazetelerde yayınlanır ve Versant’ın web sitesinde duyurulur.


AEC Dil Okulları: Person Türkiye tarafından sınav merkezi olarak yetkilendirilen AEC Dil Okulları, dil eğitimindeki kavram karmaşası, boşluk ve hedefe yönelik eksikliğin yarattığı talepler karşılamak maksadıyla, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, Florya’da hizmet vermekte olan bir eğitim kurumudur. Ayrıca ISO 9001:2008 Hizmet Kalite Belgesi ve Tüketici Kalite Ödülü almaya hak kazanarak verdiği eğitimin kalitesini belgelendirmiş olup en iyi eğitim kalitesiyle hizmet vermeyi sürdürmektedir.


 • Versant

Küresel iş Hayatı


Versant, başarılı bir iş hayatı için önemli olan dil becerilerini değerlendirir.

Birçok şirket ve kurum Versant Testlerini kullanmaktadır. Versant Testleri kurumlara, müşteri memnuniyeti ve çalışanlarının verimi için kritik olduğu kanıtlanan yabancı dil seviyelerinin ölçülmesini sağlamaktadır. Versant Otomatik Testi ile iş hayatında başarı için önemli olan İngilizce, Arapça ve Felemenkçe becerileri, dakikalar içinde objektif ve hızlı bir şekilde belirlenir. İstihdamınızı ve yetenek yönetim uygulamalarınızı bu güvenilir ve doğru testlerle geliştirin ve olumlu ticari sonuçlar elde edin.


Versant’ı Küresel İş Hayatında Kullanmanın Faydaları

 • Ticari düzenlemelerinizde günlük konuşma ve yazma becerilerinin kullanımını değerlendirirsiniz.

 • Kısa zamanda birçok personelin seçimini yaparak işe alımlarınızı, eğitim süreçlerinizi düzenler ve değerlendirme giderlerini azaltırsınız.

 • Birçok değerlendirici ve uygulayıcıya özgü değişkenlikler olmadan daha objektif ve tutarlı sonuçlar elde edersiniz.

 • Kurumunuzun başarı sürecinde personelinizin gerçek dil yeterlilik seviyelerini belirlersiniz.


Küresel iş hayatı için Versant Testleri genellikle aşağıdaki amaçlar için kullanılır:

 • İşe alımlarda: İşletmeler, küresel şirketler, oteller, hastaneler, çağrı merkezleri, uluslararası kongreler ve organizasyonlar gibi işyeri çevrelerinde İngilizce, Arapça ve Felemenkçe kullanmak zorunda olan profesyonelleri işe alırken Versant Testlerini kullanılır.

 • Terfilerde: Liderlik gelişiminde dil yeterliliği önemli olduğundan, kurumlar genellikle yöneticilik potansiyeli olan personellerini Versant Testi ile belirler.

 • Yurtdışı görevlerde: Versant Testleri, ikinci dil becerilerini kullanmaları gereken yurtdışı görevlerini başarıyla tamamlayabilecek personellerin seçiminde kullanılabilir.

 • Dil eğitimlerinde: Versant Testi sonuçları, personeli dil eğitimi programlarına doğru bir şekilde yerleştirirken ve onların gelişimlerini ölçerken kullanılır.

 • VERSANT SEVİYE TESPİT SINAVI

  Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavı, İngilizce öğrenenlerin konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini otomatik olarak değerlendirmek üzere özel olarak dizayn edilmiştir.

  TEST NASIL KULLANILIR

  • İşe alınacak veya çalışan personelin İngilizce seviyelerini tespit etmek için,
  • Öğrencinin seviye tespit veya geçiş sınavı için gerekli olan İngilizce iletişim becerilerini değerlendirmek için,
  • Öğrenci ya da çalışanın gelişimini takip etmek için,
  • Çalışanların, öğretmenlerin ve öğrencilerin doğru bir şekilde eğitici ya da düzeltici programlara yerleştirmek için dil seviyelerinin değerlendirilmesinde kullanılır.

  NEDEN VERSANT

  • Beşeri ve kültürel ön yargıları ortadan kaldırmak amacıyla gelişmiş konuşma işleme teknolojisi (yazma ve konuşma için) ve metin işleme teknolojisi kullanılarak doğru, objektif ve güvenilir test puanlaması yapıldığı için,
  • Talebe göre, yetkili sınav merkezi olan kurumumuz tarafından herhangi bir zaman ve yerde kolayca uygulanabilen bir test olduğu için,
  • 50 dakika süren bir test ile zamandan tasarruf ettiren test uygulamasıdır.
  • Test tamamlandıktan sonra dakikalar içinde personelimiz tarafından sınav sonuç raporu hazırlanır.

 • VERSANT ARAPÇA TESTİ

  Versant Arapça Testi, anadili arapça olmayan konuşmacının, günlük konular hakkında Modern Standart Arapça ile düzgün bir şekilde anlama ve iletişim becerisini değerlendirir.

  TEST NASIL KULLANILIR

  • İşe alımlarda veya eğitim programlarında çalışanların dil yeteneklerini değerlendirirken,
  • Arapça becerisi gerektiren göçmenlik ya da diğer birimlere devlet temsilcilerini işe alırken,
  • Öğretmen ya da öğrencilerin Arapça konuşma becerilerini değerlendirirken.

 • VERSANT FELEMENKÇE TESTİ

  Versant Felemenkçe Konuşma Testi, Felemenkçe günlük konular hakkında anadili Felemenkçe olmayan, Felemenkçe konuşanın doğru bir şekilde anlama ve iletişim kurma becerisini değerlendirir. Dünya genelindeki şirketler, üniversiteler ve dil okulları personelin ve öğrencilerin Felemenkçe konuşma yeteneklerini ölçmek için bu testi kullanır.

  TEST NASIL KULLANILIR

  • İşe alım ve eğitim programları süreçlerinde adayın Felemenkçe konuşma becerilerini değerlendirirken,
  • Öğrencinin, ders süresince gelişim takibini ve Felemenkçe becerisini değerlendirmek amacıyla,
  • Uluslararası öğretim programları için İngiliz ve Hollandalı iki dilli öğretmenlerin sertifikalandırılmaları için kullanılır.

VERSANT SEVİYE TESPİT SINAVI

TEST TANITIMI


Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavı, bir kişinin İngilizceyi günlük konularda ne kadar iyi anladığını değerlendirmek için tasarlanan 50 dakikalık bir testtir. Test, özellikle konuşulan İngilizce ve yazılı İngilizce becerilerini ölçer. Böylelikle, kişinin anadile yakın tarzda anlaşılır bir İngilizcede, yazılı ve konuşulan İngilizceyi ne kadar iyi anladığı ve günlük konular hakkında ki konuşma ve yazma durumlarında ne kadar uygun karşılık verdiği ölçülür.

Versant İngilizce Seviye tespit Sınavı, 16 yaşında veya daha büyük yaştaki anadili İngilizce olmayan konuşmacılar için oluşturulmuştur. Seviye tespit sınavı, bitirme sınavı ve gelişim takibi için verilecek kararlarda kullanılabilir.


TESTİN UYGULANMASI


Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavı, bilgisayar yoluyla çevrim içi veya çevrim dışı olarak yapılır. Talep doğrultusunda kurumumuzda ya da kurumunuzda personelimiz eşliğinde rahatlıkla uygulanır. Sınav esnasında, sınava giren kişinin kimliğini doğrulamak ve/veya sınavın doğru koşullarda yapıldığına emin olmak amacı ile kurumumuz tarafından görevlendirilen bir gözetmen eşlik eder. Test sistemi, bilgisayar taraması, kopyalama ya da yapıştırma olmaması için bilgisayar sistemini kitler.


Test uygulaması sırasında, denetmenin sesi adaya test boyunca rehberlik eder, ona görevleri anlatır ve örnekler verir. Adayı kulaklık ya da hoparlör vasıtasıyla dinler. Ekranda belirtilen talimatları ve örnekleri görür. Test sorularını ya mikrofona konuşarak ya da klavye üzerinden yazarak cevaplar.


Adayı cevapları uzaktaki bir sunucuya gönderilir. Burada Versant Test Sistemi otomatik olarak onları analiz eder ve genellikle testin bitişinden sonra puanlamayı tamamlar.


Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavı, 9 farklı görevden oluşur: Yüksek Sesle Okuma, Tekrarlar, Cümle Kurma, Sohbetler, Yazma, Cümle Tamamlama, Dikte Etme, Pasajı Tekrar Oluşturma, Özet ve Görüş. Görev tanımları ve her bir görevin örnekleri Tablo 1’de özetlenmiştir.


Tablo 1- Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavında bulunan görevlerin tanımları ve birebir görev için verilen örnekler.

Görev Görev Tanımı Örnekler

Görev A: Yüksek Sesle Okuma

Pasajı yüksek sesle 30 saniye içinde okuyunuz.

- Adaylar 30 saniye içinde pasajı okumayı bitiremeyebilir. Ancak bu onların aleyhine olacak şekilde kullanılmaz.

Australia is a very large country. It is the sixth largest country in the world. It is also a continent and is sometimes called the 'island continent'. It is surrounded by two oceans. Most of Australia is a desert so it is very flat and dry, but it also has rain forests and mountains. It is home to many different kinds of animals.

Görev B: Tekrarlar

Cümleyi dinleyiniz ve kelimesi kelimesine tekrar ediniz.

-Cümleler, artan zorluk derecesiyle tahmini bir düzende verilir.

1. He’s a great teacher.

2. It’s not too late to change your mind.

3. People know how easy it is to get lost in thought.

Görev C: Cümle Kurma

Rastgele verilen 3 kısa sözcük öbeğini dinleyiniz ve sonra onları cümle kurmak amacı ile tekrar düzenleyiniz.

1. my boss / to London / moved

2. of your family / any pictures / do you have

3. to their leader / listened carefully / the young men

Görev D: Sohbetler

2 konuşmacı arasındaki sohbeti dinleyiniz ve soruya cevap veriniz.

Speaker 1: Congratulations on graduating!

Speaker 2: Thanks! It was a lot of work.

Speaker 1: I know. You deserve a party.

Question: Why does the man deserve a party?

Görev E: Yazma

Verilen pasajı tam olarak gösterildiği gibi 60 saniye içinde yazınız.

- Bu uygulama adayın yazma hızını ve doğruluğunu ölçer. Adaylara klavyeyi tanıma imkanı verir.

Many people do not like public speaking. They are afraid to speak in front of a large group of people. There are many ways to get better at public speaking. First, it is good to know the room. You should know where to stand and where to set up your computer…(etc)

Görev F: Cümle Tamamlama

Bir kelimesi eksik olan cümleyi okuyunuz ve sonra uygun olan kelimeyi bularak cümleyi tamamlayınız.

- Adaylara her bir soru için 25 saniye verilir.

1. Her favorite hobby is _________. She has so many books.

2. He arrives __________ and is often the first one here.

3. I asked a coworker to take over my __________ because I wasn’t feeling well.

Görev G: Dikte Etme

Cümleyi dinleyiniz ve sonra tam olarak duyduğunuz şekilde yazınız.

- Adaylara her bir soru için 25 saniye verilir.

1. I’ll see you on Thursday.

2. How long can I keep this book?

3. She apologized to all her friends several times.

Görev H: Pasajı Yeniden Oluşturma

Kısa pasajı 30 saniye içinde okuyunuz. 30 saniye sonra paragraf ortadan kaybolur. Daha sonra 90 saniye içinde mümkün olduğu kadar temel noktaları ve detayları içeren paragrafı tekrar oluşturunuz.

Robert went to a nice restaurant for dinner. When the waiter brought the bill, Robert reached for his wallet, but it wasn't in his pocket. He remembered having his wallet when he came into the restaurant. The waiter looked around the floor near his table. He found the wallet under the table.

Görev I: Özet ve Görüş

Pasajı okuyunuz. Daha sonra yazarın görüşleri hakkında 25 ile 50 kelime arasında bir özet yazınız ve pasajda verilen konu hakkında kendi görüşlerinizi en az 50 kelime kullanarak belirtiniz.

- Adaylara pasajı okumaları ve belirtilen 2 cevabı yazmaları için 18 dakika verilir.

Some children grow up in a big city while other children grow up in the countryside. Childhood experiences can be very different depending on where a person is raised. Although the countryside can be more peaceful than a big city, it is better for children to grow up in


Tablo 2- Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavı puanları ile Avrupa Dil Portfolyosu Eşdeğerlik Tablosu


Versant İngilizce Seviye Tespit Sınavı

Avrupa Dil Portfolyosu

20-70 A1-C1
20-23 < A1
23-32 A1
33-45 A2
46-55 B1
56-67 B2
68-70 C1

Patentli Ordinate Teknolojisi


Versant Test Sistemi, işleme istatiksel modelleme, dilbilim, Latent Semantik Analiz ve test etme teorileri üzerinde yıllarca yapılmış araştırmalara dayanır.


Ordinate Teknolojisine bağlı olan Versant Test Sistemi, anadili test edilen dil olan ya da olmayan konuşmacıların konuşmalarını analiz etmek için özel olarak dizayn edilmiş konuşma işleme sistemi kullanır. Kelimeleri tanımasına ek olarak sistem ayrıca konuşmadaki bölümleri, heceleri ve cümleleri yerleştirerek değerlendirir. Versant Test Sistemi daha sonra konuşma performansını değerlendirmek için istatiksel modelleme tekniklerini kullanır.


Bağımsız araştırmalar şunu göstermiştir ki; Versant Testleri objektiftir ve sözlü birebir yeterlilik mülakatlarını içeren insan-değerlendirmeli (human-rated) standart birçok testi geçen güvenli puan ölçümleri oluşturur. Uzman dilbilimciler tarafından geliştirilen kriterleri kullanan Versant Test Sistemi, adayın cevaplarını, yeterliliğini, akıcılığını ve telaffuzunu beşeri değerlendirilmesi referans alınarak doğrulanan test öğelerine göre puanlar.

Müşterilerimizin söyledikleri

“Uygulaması basit fakat son derece doğru (hatasız) bir teste ihtiyacımız vardı. Bizde Pearson’ı seçtik çünkü bu yüksek standartları ve beklentileri karışlayan tek şirket.

TEKNOLOJİ & ARAŞTIRMA

Test Uygulaması İçin Kolay ve Güvenli Yol


1. Adım: Aday Versant testini personelimiz tarafından hazırlanan bilgisayar ile yapar.

2. Adım: Aday sadece soruları ve komutları yanıtlamaktan sorumludur.

3. Adım: Yanıtlar, Versant puanlama sistemine direkt olarak yönlendirilir.

4. Adım: Versant Test Uygulama Sistemi ile puanlanan testin sonucu personelimiz tarafından adaya iletilir.


Versant testleri bilgisayar üzerinden rahatlıkla uygulanabilir. Test için talimatlar, test uygulama sistemi üzerinden sesli olarak söylenir ve bilgisayar ekranına yazdırılır.


Tercihinize bağlı olarak, Versant Testleri kendi kurumunuzda personelimiz tarafından nezaret edilerek yapılır ya da Versant yetkili sınav merkezi olan kurumumuzda yapılır.


Bilgisayarlı Test Uygulaması için mutlaka internet bağlantısının olması gerekmektedir. Sınavların gerçekleştirilmesi için gerekli olan teknik donanım kurumumuz tarafından tedarik edilmektedir.


Test uygulaması sırasında, test sistemi giren kişinin kulaklık sesini ayarlamasından ve konuşma testleri için mikrofonu düzeltmesinden personelimiz sorumludur. Her bir bölüm için talimatlar, sınav denetmeninin sesinden konuşulur ve bilgisayar ekranında ayrıca gösterilir.


Teste giren kişiler, testi tamamlayana kadar yanıtlarını mikrofona verirler (konuşma testleri için) ya da cevaplarını klavye ile yazarlar (yazılı testler için).


Otomatik Puanlama

Versant Test Uygulama Sistemi Nasıl Çalışır?


Versant Test Sistemi, konuşma testlerimizde, konuşmanın hem içeriğini hem de tavrını (tarzını, biçimini) puanlar. Anadili İngilizce olan ya da olmayan konuşanların kullandığı farklı telaffuzları ve ritimleri ele almak için kurulmuş olan Konuşma İşleme Teknolojisini kullanır. Konuşulan kelimeleri tanımasına ek olarak; ilgili parçaları, heceleri ve kelimeleri içeren sinyalin bir kısmını varsayılan cevaba yerleştirir. Bu durum, sisteme konuşulan şeyin içeriğine ve onun söyleme tarzına bağlı olarak bağımsız puanlar saptamasına izin verir. Böylelikle sistem, konuşulan cevaplardaki kelimelere ve deyim ve cümlelerdeki kelimelerin telaffuzuna bağlı olarak puanlar oluşturabilir.


Bundan sonra anadili olan ya da olmayan konuşanların performansından inşa edilen istatiksel modellere bağlı olarak dilbilimsel birimlerden (parçalardan, hecelerden, kelimelerden) temel ölçümler, gelişmiş istatiksel modelleme teknikleri kullanılarak 4 adet tanısal alt puanlara birleştirilir. Tanısal alt puanların 2 tanesi konuşulan şeyin içeriğine ve diğer iki tanesi ise cevapların söyleniş tarzına bağlıdır. Genel toplam, tanısal alt puanların ağırlıklı birleşimi ile hesaplanır.


Versant Writing Testleri, tüm yazılı pasajları inceleyerek metnin anlamını değerlendiren, Bilgi Analiz Teknolojileri motoru içeren gelişmiş puanlama sistemleri tarafından dakikalar içinde puanlandırılır. Bilgi Analiz Teknolojileri motoru, Pearson’nın eşsiz “Latent Semantik Analiz” uygulamasına bağlıdır. Bu yaklaşım, ilgi metninin geniş bir kısmını analiz ederek, kelimelerin anlamsal benzerliklerini üretir. Böylelikle, Latent Semantik Analiz bir insan okuyucu kadar metnin anlamını anlayabilir.


Puanlama Kriterleri

Versant Test Sistemi, otomatik olarak cevapları birçok farklı kritere göre puanlar.


Versant İngilizce Testinde bulunan kriterler ise yüksek sesle okuma, cümleleri tekrar etme, cümleleri kurma, sorulara kısa cevaplar verme, kısa hikâyeleri tekrar anlatma, cevap seçimi, sohbetler ve pasaj anlamadır.


Test kriterleri çok farklı beceri seviyelerinde anadil konuşucusu ya da öyle olmayan türlü örneklere sahip konuşmacılar üzerinde test edilmişlerdir.

Versant’ın bilgisayar tarafından değerlendirilen puanları beşeri değerlendirme ile uyum sağlar. Örnek olarak, toplam puan seviyesinde, Versant İngilizce Testinin bilgisayar-sonuçlu puanları, dikkatli bir şekilde yapılmış beşeri kayıtlar ve tekrarlanan bağımsız beşeri yargılarla yapılan puanlama ile neredeyse ayırt edilemez. İkisi arasındaki oran 0.97’dir.


Aşağıda sunulan grafik Versant İngilizce Testi ve beşeri puanlama arasındaki oranı göstermektedir.


VERSANT GEÇERLİLİK VE GÜVENİLİRLİK

Yıllar geçtikçe, Versant Testi Geliştirme Ekibi ve üçüncü şahıslar, eş zamanlı geçerlilik ölçümünü sağlayan diğer iyi yapılandırılmış dil sınavları ve Versant İngilizce Testi paralel uygulamaları hakkında veri toplamışlardır. Versant İngilizce Testinin konuşulan dil becerilerini değerlendirmek için dizayn edilmiş diğer araçlarla büyük ölçüde örtüştüğünü gösteriyor.


Bağlantılı Kurumlar


Aşağıda belirtilen Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya çapındaki akademik ve ticari kurumlar sistemin geçerlilik ve gelişim testinin oluşmasında yer aldılar.

 • Bologna University, Italy
 • Cañada College, California
 • CITO, National Institute for Educational Measurement, Netherlands
 • CUNY, New York
 • Defense Language Institute English Language Center, Lackland Air Force Base
 • Texas Deloitte and Touche
 • Eastern Michigan University
 • Economics Institute, Boulder, Colorado
 • EF International Language School, Washington
 • Foothill College, Los Altos Hills, California
 • Hong Kong Baptist University, Hong Kong
 • IIBC, Institute for International Business Communication, Japan
 • Indiana University, Indiana
 • Iowa State University, Iowa
 • Lancaster University, UK
 • Monroe Community College, New York
 • Monterey Institute of International Studies, California
 • New York University American Language Institute
 • Oklahoma State University, Oklahoma
 • Patel Institute of English, India
 • Point Loma Nazarene College English Institute, San Diego, California
 • Rainbow Idiomas, Buenos Aires, Argentina
 • San Francisco State University American Language Institute
 • Sapporo International University, Japan
 • Sierra Academy of Aeronautics, Oakland, California
 • Stanford University Linguistics Department
 • Teacher Training Institute, Seoul, Korea
 • University of Luton, UK
 • University of North Carolina at Charlotte, Office of International Programs
 • University of Findlay, Ohio
 • University of Pennsylvania, English Language Programs
 • University of Southern Mississippi
 • University of Szeged, Hungary
 • University of York, UK
 • Waseda University, Japan

MNCs and Corporations


 • ACT
 • Buy.com
 • Capital One Financial Services
 • Cox Communications
 • Dell Computer
 • Direct Energy
 • Dish Network
 • El Pollo Loco
 • Fujitsu
 • Hyundae
 • IBM
 • LG Electronics
 • Nielsen
 • Procter & Gamble
 • Qwest
 • The Pampered Chef

Call Centers/BPOs


 • 24/7 Customer
 • Access Worldwide
 • Aditya Birla Minac
 • Alliance Data Systems
 • Bleum, Inc.
 • Cognizant
 • Convergys
 • DataCom
 • Genpact
 • HCL
 • Hewitt Associates
 • Ocwen Financial
 • Stream Global Services
 • Sutherland
 • Teleperformance
 • Wipro
 • WNS

Aviation

 • Boeing/Jeppesen
 • Emirates Airlines
 • Federal Aviation Authority
 • Pan Am Academy
 • UND Aerospace Foundation
 • Volaris

Government

 • Border Patrol Academy
 • Defense Language Institute
 • FIFA World Cup (2002 Korea)
 • Foreign Services Institute
 • National Center for State Courts
 • Netherlands Immigration (MoJustice)
 • Philadelphia Gas Works
 • Philippines Technical Education and Skills Development Authority (TESDA)
 • United States Department of Defense
 • United States Homeland Security

Education

 • Boston University
 • California State University, Hayward
 • City University of New York
 • Duke University
 • Hong Kong University of Science and Technology
 • Northwestern University
 • Oakland Community College
 • Oklahoma State University
 • Osaka City University
 • Stanford University
 • Texas Region 13 Education Service Center
 • Texas Region 4 Education Service Center
 • University of California, Merced
 • University of Connecticut
 • University of Rhode Island
 • University of Utah
 • University of Washington
 • Weill Cornell Medical College